top of page

Jak czyścić złoto

Zaktualizowano: 7 kwi

Złota biżuteria nigdy nie wychodzi z mody. Aby była błyszcząca, lśniąca i wyglądała jak nowa, należy używać odpowiednich środków do czyszczenia złotej biżuterii. Trzy najpopularniejsze rodzaje złota to białe, różowe i żółte. To, co daje złocie te różne kolory, zależy od metali użytych w mieszaninie stopów.


Złoto występuje w różnych karatach, które są używane do pomiaru czystości stosunku stopu do złota. Najczystszą formą jest 24-karatowe złoto. Złoto występuje również w 10 karatach, 14 karatach i 18 karatach. Możesz znaleźć oznaczenia na swojej złotej biżuterii, które informują, ile ona zawiera karatów. Kolor lub karaty nie mają wpływu na rodzaj środka czyszczącego użytego do czyszczenia złotej biżuterii.

Jak czyścić złoto


Złota biżuteria jest również czasami platerowana lub wypełniana. Możesz taką biżuterię czyścić tymi samymi produktami, które używasz do czyszczenia złotej biżuterii.

Do wszystkich rodzajów złotej biżuterii polecamy krople Connoisseurs Dazzle Drops Advanced Jewelry Cleaner. Możesz, również wypróbować płyn Connoisseurs Fine Jewelry Cleaner w znanym czerwonym słoiczku.Do czyszczenia na sucho polecamy ściereczki Connoisseurs Jewelry Wipes, które idealnie nadają się do użytku nawet w podróży. Możesz użyć dodatkowo Connoisseurs UltraSoft® Gold Jewelry Polishing Cloths. To zestaw dwóch dużych ściereczek, którą jedną czyścisz złoto, a drugą polerujesz na wysoki połysk.


Jak czyścić złoto
Connoisseurs Precious Jewellery Cleaner

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page